Strona główna » Blog » Czego nie powinniśmy przechowywać w szafach garażowych.

Czego nie powinniśmy przechowywać w szafach garażowych.

Najczęściej w kontekście szaf garażowych rozważa się ich funkcjonalność, wygodę codziennego użytkowania czy też fakt, że świetnie sprawdzają się do magazynowania rzeczy, które ze względu na przykład na swoje rozmiary nie nadają się do przechowywania w domach lub mieszkaniach. Oczywiście taki stalowy box to ogromna wygoda i po prostu świetna inwestycja, jednak należy pamiętać, że są przedmioty, których nie powinniśmy przechowywać w szafach garażowych.

 

Box a kwestia bezpieczeństwa

 

Ze względu na fakt, że szafy garażowe montowane są z reguły we współdzielonych z innymi mieszkańcami komórkach lokatorskich czy też na parkingach podziemnych budynków wielorodzinnych, należy zawsze zwracać uwagę na bezpieczeństwo ich użytkowania. Najważniejszą kwestią jest w tym przypadku kwestia bezpieczeństwa PPOŻ. Zagrożenie samozapłonem czy wybuchem staje się niestety bardzo realne, jeżeli w boxie umieścimy butlę z gazem czy też pojemnik z benzyną.

 

Magazynowanie w szafie garażowej - czego nie wolno przechowywać?

 

Przyzwyczajeni do tego, że nasz box w garażu to miejsce idealne na rzeczy, których nie da się przechowywać w mieszkaniu lub w domu, często nawet nie zastanawiamy się nad tym, że pozostawienie tam niektórych przedmiotów czy materiałów może zagrozić bezpieczeństwu pożarowemu. Dotyczy to przede wszystkim:

 

  • substancji palnych takich jak benzyna, olej, lakier,
  • gazów palnych w butlach,
  • materiałów ze skłonnością do pylenia i samozapłonu,
  • a także materiałów pirotechnicznych.

 

Ze względu na fakt, że garaże są tą przestrzenią, w której najczęściej pozostawia się pojazdy mechaniczne, samozapłon przechowywanej benzyny czy też niekontrolowany wybuch niezużytych podczas nocy sylwestrowej fajerwerków może doprowadzić do bardzo negatywnych skutków. W grę wchodzi tutaj zarówno zniszczenie mienia na bardzo dużą skalę, jak i poważne zagrożenie dla życia oraz zdrowia mieszkańców. Dlatego korzystając z boxów stalowych należy podchodzić do kwestii przechowywania rozważnie i stosować się do obowiązujących przepisów PPOŻ.


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog
DLACZEGO WARTO WYBRAĆ NASZE PRODUKTY ?